• קורסים ופעילויותגרפיטיתי

  קורס גרפיטתים / בהנחיית רחל רבינוביץ

   

   

  חדר האנימציה "לקטנים", כפי שהוא נקרא בחיבה שנים רבות, זכה לטיפוח והחייאה לאחרונה - קודם עם הכרזות הנפלאות של ולדימיר והשנה - באמצעות חברי קורס "גרפיטתים". למתקשים להבין - המלה מלחימה את המילים גרפיטי ותלמידי ט' שלנו שמשתתפים בתהליך המסקרן של גרפיטי בתוך חלל פנימי: הראל אבן חיים, רומי חביבי, נועה גדול ונויה דרומי.

   

   

  הראל אבן חיים מסביר: "תכננו את הגרפיטי לחדר האנימציה, שמכונה גם "חדר העמוד", והתאמנו את המיזם לחלל הנתון. הרעיון היה לצייר נושאים המתקשרים למחשבים ולעידן הדיגיטלי.

  צבענו לוחות שעם שנמצאו בכיתה בגוונים, במעבר טונאלי מכחול ללבן, מה שמזכיר תאורת מסכי מחשב וטלפונים סלולריים. 

  תכננו סקיצות רבות שנצייר על כל לוח, שנושאן השפעת המחשב והתיקשורת הסלולארית על האדם. הגענו לרעיונות נפלאים, אבל מפאת הזמן והמועדים שקרו לא הספקנו לישם אותם על הלוחות.

  לכן התמקדנו בעמוד הנמצא במרכז החדר. צבענו אותו בשחור, כמו מסך מחשב. על צלע אחת ציירנו ריבועים צבעוניים, שמזכירים את משחק הטטריס הישן והאהוב. על שתי צלעות נוספות ציירנו רצף של הספרות, אחת ואפס בגווני ירקרק. הספרות, באופן שהן כתובות, יוצרות משפט משמעותי בשפה הבינארית. אתם מוזמנים לנסות לפענח.

  למדנו לעבוד בקבוצה, לתאם עמדות ולהתאים פעולות. למדנו שטכנית לבצע בגדול ולהתארגן עם קופסאות הצבע יצירת הגוונים בערבוב וניקיון בכל סוף שיעור, נמשכים הרבה יותר זמן משחשבנו.

  באופן כללי היתה אווירה מלאת אנרגיה והומור.