• אודות המרכזאפרת - האור של כולנו

  אפרת טל - נבחרה לקבל הערכה מיוחדת בטקס "מורים מאירים", חנוכה תשע"ח

  בתחום: יוזמות ותכניות מיוחדות על רצף הרגישות והקשב לאחר

  בטקס המיוחד שנערך בחנוכה, הקריא אופיר דגני, מנהל המרכז, את דברי ההערכה לאפרת המתפרסמים כאן, ולאחר מכן הם מוסגרו ונמסרו חגיגית לידיה במעמד המורים, במרכז בתל חי.

  אפרת טל הינה יועצת מוערכת ומשמעותית מאוד במרכז מדע ודעת למחוננים במכללה האקדמית תל-חי.

  מאז שהצטרפה למרכז לפני שלוש שנים, שוקדת אפרת ליזום ולפתח תכניות שנושאן הוא היכרות עם האחר בחברה, מודעות לקיומו, לצרכיו המיוחדים וליכולתו ורצונו לקשר ולתקשורת עם החברה הסובבת.

  התכנית הראשונה בה פתחה אפרת את עבודתה במרכז היא שילובם של תלמידים מחוננים מכיתות ה'-ו' עם תלמידים בבית הספר לחינוך מיוחד "רננים" בקריית שמונה.

  תכנית משלבת זו, שהחלה כיוזמה חינוכית במרכז, הפכה מאז לאורח חיים ותלמידי המרכז יוצאים במסגרתה למפגשים שבועיים מרתקים; הם מתוודעים אל האחר ובה בעת לומדים גם על עצמם. התכנית מובילה אותם לפתיחות, למעורבות, לקשב ורגישות לאחר ולשונה, ליכולת ליזום ולסייע.

  הודות להצלחת התכנית הרחיבה אפרת את מסגרותיה והשנה החלה קבוצת תלמידים נוספת, מכיתות ז'-ט', לצאת למפגשים שבועיים עם תלמידים המאופיינים על הרצף האוטיסטי, בבית הספר "גוונים" בקריית שמונה.

  מעבר לכך, אפרת מובילה קורס לשכבת ז'-ט' ובו מפגשי חוויה, לימוד ועשייה עם בעלי מוגבלויות שונות, בשיתוף עם עמותת "נגישות לישראל". מפגשים רבי עניין אלה, מפנים זרקור לא רק אל האחר, אלא גם על ההתמודדות הקשה עם מוגבלות וקושיים. הם מקדמים את המודעות לנושא הנגישות ולאופנים הרבים בהם ניתן לשפר איכות חיים מוגבלת לכאורה ולתרום לחברה הסובבת.

  עדות להצלחת התוכניות שאפרת מובילה, שמתמצים בקשב, מגע ורגישות לזולת, היא מספרם הגדול של תלמידים אשר בוחרים בהם, מעדיפים אותם על פני קורסים אחרים ואף מממשיכים בהם כמסגרת שנתית.

  פעילותה של אפרת משפיעה על המרכז כולו, על תלמידים ומורים, הקהילה שמסביב, ומקנה ממד משמעותי בטיפוח התלמידים המחוננים כמובילים ומשפיעים על החברה האנושית שבה הם חיים.

   

   

   

   

   

  וזו התעודה