• קורסים ופעילויותועדות תרבות - יוזמה חדשה מאד במרכז!

  מיזם חברתי חדש במרכז - ועדת תרבות

  בחודש דצמבר וכסלו - ועדות התרבות מארגנות את חג החגים במרכז

   

  ועדות תרבות פועלות החל משנה זו במרכז, בימי ב' ו-ה', בהנחיית אפרת טל, היועצת של בית הספר. בועדות נציגי כל התרבויות והעדות שבניהן לומדים כאן.

  אפרת טל: "במפגש עם תרבות חדשה עולות שאלות רבות. שאלות על האחר: מי הם? מה חשוב להם? מה הם נוהגים לעשות? האם הם רוצים להיות כמוני? ושאלות על עצמי: מה עושה אותי מי שאני? מה חשוב לי? על מה אני מוכן להתפשר? ושאלות על המפגש: אם הם כאלה, מה זה אומר עלי? מה יש לנו במשותף? מה אני יכול ללמוד ממנו?

  שאלות מעין אלו הן לב ליבו של השיח הרב תרבותי, הלוקח בחשבון את השונה ומעוניין ליצור ביחד משהו חדש שיש בו עירוב של המוכר והזר, האני והאחר.

  מתוך כך נולד לו מיזם חברתי מיוחד הנקרא "ועדת תרבות". במיזם זה התלמידים פועלים מתוך מטרה להעשיר את החיים החברתיים בבית הספר במפגשים ואירועים הקשורים לחגים והמועדים.
  המיזם פועל בשתי שכבות הגיל שלנו – האמצעית והבוגרת - והקבוצה מורכבת מדוברי ערבית ועברית ויחד. הועדה אחראית על הפעילויות התרבותיות בבית הספר וכך התלמידים נחשפים לתרבויות שונות ושמים דגש על שיתוף פעולה בתחום התרבות בכדי לנסות להפוך את בית הספר לקהילה חברתית אחת. בתהליך זה אנו מדגישים את חשיבות הקבלה של זהויות תרבותיות שונות, הופכים להיות שותפים במספר הקשרים ומעגלים של זהויות ומנסים לנוע בחופשיות ביניהם.

  השנה התלמידים חגגו את חג החגים וכפי שניתן לראות בתמונות היה מעניין ומרגש...

  בצילום: מתכוננים לחנוכריסטמט. עשרות צילומים נוספים רבים מחכים לכם בגלריה באתר זה.