• קורסים ופעילויותבמה מחוננת לכתיבה תשע"ז

  במה מחוננת לכתיבה - יצאנו לדרך

   

  זו השנה השניה שאנחנו משתתפים בפרוייקט הארצי של במה מחוננת לכתיבה, השנה העבודה נערכת כקורס, בהדרכת אורנה יזרעאלי. ששת תלמידי הקורס השתתפו החודש, נובמבר 2016, במפגש ארצי שפתח את המיזם וגם קצת את הראשים, התקיים בחולון ואופיר מדווח שהיה אדיר.

  הצילומים מראים - שאכן כך. כולנו מחכים לתוצאות לקראת סוף השנה.

   

   

   

   

   

  מעט על התכנית: 

  תכנית "במה מחוננת ליצירה בכתיבה" מזמנת לתלמידים ולמורים המשתתפים -

  1. עידוד היצירה בכלל והכתיבה והתרגום בפרט בין תלמידי המסגרות למחוננים הן בהיבט של קידום ההבעה האישית וההתגברות על חסמים יצירתיים אצל התלמידים, והן בהיבט של העלאת איכות הכתיבה על ידי שכלול תהליך הכתיבה ויכולת העריכה העצמית של התלמידים.

  2. קידום ושיפור הוראת הכתיבה והתרגום במסגרות למחוננים על ידי שיתוף בין מורים בשיטות הוראה, הדרכה מקצועית מטעם  האגף והמדיטק ויצירת הזדמנות לליבון בעיות הנוגעות להוראת כתיבה לתלמידים מחוננים.

  3. יצירת קשרי קהילה בין תלמידים מחוננים ממסגרות שונות ואזורים שונים בארץ.

  4. הגדלת הנראות של תלמידים מחוננים יוצרים ומתן הכרה על יצירה ברמה גבוהה, תוך אפשרות של "התבוננות מעבדתית" על תהליכי הלמידה הייחודיים בבמה ועל תוצרי התלמידים, הן ברמת בתיה"ס והן ברמת האגף למחוננים ומשרד החינוך כולו.

   

  התכנית מתקיימת בשיתוף מתחם המדיטק בחולון אשר מתקיים בו תמהיל ייחודי של תיאטרון, ספריה, סינימטק, מוזיאון לקומיקס, מוזיאון לעיצוב ומוזיאון למדיה דיגיטלית. שיתוף פעולה זה מאפשר למידה רב-תחומית אשר מתאימה מאד לתלמידים מחוננים. התלמידים מגיעים למדיטק לשני ימי עיון. ביום העיון הראשון הם משתתפים במגוון של סדנאות כתיבה מעוררות השראה, בהנחיית מרצים מומחים וידועים בתחומם כמו  עמוס אלנבוגן – קומיקס, אפרים סידון – הומור וסטירה, מיה דבש ויעל סיטרון – כתיבת ביקורת, מוחמד אגואני ויונתן קונדה –  spoken word ועוד. ביום העיון השני התלמידים משתתפים במגוון נוסף של סדנאות ומציגים מיצירותיהם.

   

  בסיום התכנית כל תלמיד מקבל ספר ובו תוצרים נבחרים מיצירות התלמידים.