• מאמרים, כתבות וקישוריםדפי הכתבה "אופק מדעי חדש"

  עם סיומו המוצלח של קורס "אופק מדעי חדש" בו אירחנו חוקרים ומומחים בתחומים מגוונים, פורסמה כתבה נרחבת על הקורס בשבועון "שישי בגולן".

  צילום של דפי הכתבה בעיתון מופיע בקישור "כתבות וקישורים" באתר זה. כאן מובאים ארבעת עמודי הכתבה בנפרד כדי להקל על הקריאה בהם.

  בהזדמנות זאת כדאי להוסיף כי הרצאה נוספת ניתנה גם מפי ד"ר גדי איש-עם, מרצה במרכז, בנושא: "האבולוציה של הרביה בטבע ובאדם", כאשר נחלץ לעזרתנו ממש ברגע האחרון עקב העדר של אחד המרצים ועל כך תודות עצומות. מילוי מקום נוסף ניתן מפי רכזת הקורס עצמה בנושא: בחדשות אין חדשות - על התקשורת ככלי שרת של השכבות ההגמוניות בחברה.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  איך מוצאים מרכז מעגל על ידי מזלג?
  רמז ראשון לחידת השעה
  הם יודעים לבצע חישובים מתמטיים מסובכים בתוך שניות ספורות, לענות על שאלות בתחומים שונים ומגוונים ובאופן כללי – להנות מהלימודים. מÄיהÅם ההתלמידים המחוננים? כתבה מאתר ידיעות אחרונות 30/9/2008.
  מיהו ילד מחונן וכיצד יממש את מחוננותו ויגיע לכלל מצוינות? מהו הרקע המשפחתי והתרבותי המעודד מחוננות? מדוע ילדים בעלי פוטנציאל גבוה אינם משיגים הישגים המותאמים ליכולתם?
  בעשור האחרון גוברת ההכרה בכך שחינוך מחוננים הוא סוג של חינוך מיוחד. המורים צריכים לדעת לגרות ולאתגר את התלמידים, אך גם לזכור שמבחינה רגשית הם זקוקים לעידוד ולטיפוח ההערכה העצמית. אין פלא שמורים יוצאים סחוטים. כתבה שלישית בסדרה על חממות אלטרנטיוויות לגידול מורים