• קורסים ופעילויותקורס "לאן פני המדע" ממשיך לרתק אותנו

  לראשונה במרכז שלנו - בקורס "לאן פני המדע" ממשיכים חוקרים ומומחים להפתיע אותנו בחדשנות, בהרחבת אופקים, בגילויים על דברים קרובים ורחוקים ואנחנו הוקסמנו.

  ד"ר דוד בורג, חוקר בתחום המתמטיקה, ויעל חורש, חוקרת הנשרים בגולן - הם אשר סייעו לנו באיתור החוקרים ובהכוונתם אלינו. ד"ר דוד בורג העביר כבר שני מפגשים כאן - האחד בתחום החלל, על מקומנו ביקום, על פרופורציות ועל מקומה של המתמטיקה; השני הוא על נפלאות המתמטיקה ותחום התבניות וכן על הקשר בין דת ומדע. קיבלנו ממנו כלי נפלא ותובנה חשובה בתחום: אינך עונה על סוגיות בתחום המדע עם כלים מתחום הדת, ואינך עונה על דילמות מהדת בכלים מדעיים. כמה פשוט, כמה נבון! תודה לך דוד!.

   


   

   

  ד"ר דויד בורג בהרצאה, מפתיע ומופתע מהידע של התלמידים

   

  מפגש שסחף אותנו, כמעט בלע אותנו... נערך עם מוזי אניג'ר, מומחה לשיווק בפייסבוק ממרום גולן, שחשף בפנינו את כל מה שעסקים ובעלי ענין לומדים עלינו מהמידע התמים שאנחנו משאירים ברשת ובפייסבוק. למדנו שברגע שאנחנו שם - מתחילים לאסוף עלינו נתונים. הנתונים הללו אלה למאגרים, ששווים ים של כסף, נמכרים למפרסמים, ואז יודעים בדיוק בדיוק, מתי להעלות לנו פרסום לפיצה או לבירה, באיזו שעה ולרגל איזה אירוע. למדנו על עצמנו כקהל, איפה אנחנו יותרואיפה פחות ברשת, אלו גילאים מרותקים יותר או פחות, כיצד בונים אתר בדקותיים ממש וגם על צפי לעתיד. היה מעולה!

   

   

   

  הקהל כמעט התמכר למוזי אניג'ר

   

   

   

   

   

   

   

  מפגש נוסף, עם הארכיאולוגיה ואופן החשיבה המיוחד לה

   

   

  המפגש עם ערן מאיר

   

   מפגש נוסף התקיים עם ערן מאיר, דוקטורנט לארכיאולוגיה במכון לחקר הגולן בנושא - בחפירות מוצאים אוצרות. על דרך החשיבה המיוחדת ושיטות המחקר הנבדלות של מדע הארכיאולוגיה, על הצורך להנציח כל רגע ועל המידע החשוב שניתן לקבל לא רק מהממצאים אלא מהדרך בה הונחו על ידי בעליהם, או שנשמטו מידיהם בעת מנוסה. הצטערנו על כל רגע שחלף וקירב את השיחה אל סיומה, ביקשנו מאד מאד שיגיע שוב, נקוה כל כך. תודה ערן!