• קורסים ופעילויותדמויות בשביל הגליל - סיום וכרזות

  בשיעור האחרון לפני המפגש החגיגי ומסכם, נפגשנו בכתה ויחד עם הותיקים עברנו על הכרזות שהכינו הילדים לאחר שראיינו אותם.

  כמה צילומים ממפגש נפלא זה לפניכם.

   

   

   

   

   

  סיפורם של חנק'ה ויוסי, יוצרות: מאי בר סיני וליאור בר

  סיפורה של רחל יעקב-רבין, יוצרים: אסף דבדה ומור בן עזרא

  סיפורו של אורי הורביץ, יוצרות: יובל זיו-רבובסקי ובר אמסלם

  סיפורו של פינקה רוזנפלד, יוצרת: שירז עטר

  סיפורו של גרשון קסטל, יוצרים: איתי וגילי

  סיפורו של דנדי בן-צבי, יוצרת: שקד הוד

  סיפורו של נטע כנעני, יוצר: יובל נחמיה

   

   

   

   

  דברים לסיום: ותיקים יקרים, תלמידים, שותפינו לדרך המרתקת

   

  אנחנו מציינים היום את סיום הקורס השלישי של "דמויות בשביל הגליל", על משקל "דמויות בשביל המדינה", בשמו המקורי, שנערך במסגרת המיזם החברתי המשותף עם ותיקי הגליל העליון.

  הקורס הינו חלק מהיוזמה החינוכית "מעבר לשביל" , תכנית רב שנתית לפעילות של טיפוח הזיקה בין שביל ישראל לאתרי מורשת הקשורים בראשית הישוב היהודי בארץ ישראל, לאירועים היסטוריים ולאנשים החיים בקרבת השביל.

  הקורס הינו גם אחד מאשכול קורסים במרכז למחוננים, שעוסקים בחברה בגליל העליון, קורס חובה לבני ובנות שכבה ח' בתל חי ולא בכדי.

  אני מסתכלת עליכם, הוותיקים, עליכם התלמידים, על מאור הפנים המשותף, ומציינת לעצמי כמה בורכתי בכך שאני חלק מהחברה הזאת, של הגליל והגולן.

  חברה בה אומרים ציונות ומתכוונים באמת, חברה שאתם הוותיקים כוננתם כאן ואנחנו ובנינו הולכים משתאים בעקבותיכם, הרי אם לא אתם – דבר מהגליל כולו לא היה כאן כלל.

  אני רואה בדמיוני את הגבעות וההרים החשופים שהיו כאן בטרם מדינה, אתכם כבני נוער צעירים שמחוללים מעשה שתמיד אתקשה להבין את סוד הצלחתו. הקמת הגליל יש מאין – ישובים, פרנסה, הקמת משפחה, כינון חברה ערכית שיתופית, יצירת נורמות מוסריות, תרבות, יסוד העבודה כערך. ואם לא די בכל אלה - מלחמה שאינה חדלה לרגע מול אויב שמאיים להרוס את הרקמה המופלאה שיצרתם כאן.

  אני רוצה להגיד שזה נס, אך נס אינו מעשה ידי אדם, ושום נס לא קרה כאן. כל מה היש – בזכותכם ובזכות אחרים כמותכם.

  בכל מפגש שלי איתכם, אני גם מסתכלת מהצד לעיתים עם דמעה – ואומרת לעצמי: זו פסגת העשייה שלי בתל-חי, להמשיך עוד שנה ועוד שנה, ככל שנוכל.

  האם יש חינוך גדול מזה לילדינו?

  אני מבקשת להודות לכם, לוחמים ומחוללי ההתיישבות בגליל, על שנעניתם בלב חפץ להשתתף ביוזמה היקרה הזאת, על הסבלנות והמסירות בקשר עם ילדינו. תודה מקרב ליבי.

  בטרם תתחיל השנה הבאה אני מבקשת להפגש אתכם ועם מירי ולנסות להתוות מחדש את הדרך בה ימשיך ללכת המיזם היקר הזה. להתוות אתכם את התכנים ואת אופן הביצוע, אני סמוכה ובטוחה שנסלול שוב יצירה מופלאה.

  תודה. דניאלה, מנחת הקורס