• קורסים ופעילויותחדש אצלנו - תכנית "נאסא"

  קורס NASA תשע"ד במרכז מדע ודעת תל-חי

   

   

  קורס נאס"א הנו פרויקט שמטרתו לבסס ידע אסטרונומי ולפתח יכולת חשיבה יצירתית בנוגע לנושאים רלוונטיים בחקר החלל.

   

  האם קיימים חיים מחוץ לכדור הארץ?

  שאלה זו מסקרנת ומניעה עשרות בשנים את המדענים הבכירים ביותר, החל בחוקרי מדעי החיים, דרך כימאים ופיזיקאים וכלה באסטרונומים וקוסמולוגים. כל תגלית מדעית אחרת תישאר בצילו של גילוי תא חי בודד במקום אחר ביקום. ביום הזה תשתנה תפישתנו לעד.

  לצורך בחינת האפשרות הזו עלינו לרדת אל השאלות העמוקות ביותר במדע, כגון: מהי הגדרת החיים? מדוע התפתחו דווקא כאן, ואיך? מה מאפשר אותם או מונע את קיומם ביקום? איך מחפשים דבר כל כך קטן ביקום כל כך גדול? היכן כדאי להשקיע בחיפוש ברחבי החלל? מהן הטכנולוגיות הדרושות כדי לאותת על קיומנו ומה יקרה ביום בו נקבל אות בחזרה???

  תוך כדי איסוף הנתונים והחשיבה בנושאים הללו נגלה הרבה על עצמנו ועל המקום המיוחד עליו אנו חיים. נמשיך ונחשוב על האפשרות להגן עליו ולגלות במקביל חלופות ומקורות חיצוניים לתמיכה בציביליזציה שלנו.

  יחד עם כל אלה נפליג גם על גבי הדמיון. לדמיון שלנו מרכיב מכריע בהבנתנו את מה שנעשה מעבר לגבולות ההיגיון, או בשפה אחרת – מעבר לגבולות הפלנטה שלנו. סופרי המדע הבדיוני (הטובים) יובילו אותנו להיווכח, שגם מה שנראה בלתי אפשרי היום יכול יום אחד להפוך אמיתי!

   

  ·         במסגרת הקורס יערכו תצפיות כוכבים, יתקיימו סיורים והרצאת אורח.

   

  ·         בסיום הקורס ייצאו המשתתפים למחנה חלל בבלגיה, שם יפגשו עם משתתפי תוכניות דומות ברחבי העולם ויכירו מקרוב את עבודתם של מדעני וטייסי חלל.

   

  טופס הרשמה לתכנית