• מאמרים, כתבות וקישוריםיחד חושך לגרש

  רוני האס, אם של תלמידות במרכז, הינה כתבת בעיתון "הזמן הירוק". ביתה של רוני לומדת השנה במסגרת קורס "איש תן לי יד", שפועל בהצלחה רבה זו השנה השלישית.

  בקורס אנחנו מקשיבים ומראיינים קבוצה מבית ותיקי הגליל, שמשתתפיה עברו את השואה כילדים. סיפוריהם נערכים בחוברות שמופקות אצלנו ואף מתפרסמות באתר זה (במדור הברקות).

  להלן הדברים שפרסמה רוני האס, לאחר שהשתתפה בסיור שערכנו עם הותיקים ב"יד לילד" במוזיאון לוחמי הגיטאות.

   

  נותנים יד

   

  לפני שבוע הגיעה לקיבוץ לוחמי הגיטאות, למוזיאון יד לילד, קבוצת מבקרים שכללה בני נוער, וותיקים מהגליל העליון. מדובר במשתתפי המיזם "איש תן לי יד", הפועל זו שנה שלישית, בשיתוף פעולה של עמותת ותיקי הגליל והמרכז למחוננים במכללת תל חי. במיזם חוברים יחדיו בני נוער המעונינים להתוודע לסיפורם האישי של ותיקים, ששרדו את השואה כילדים, הגיעו לגליל ובו בנו את ביתם.

  מספרת דניאלה שאול, מרכזת המיזם מטעם מרכז מידע ודעת מחוננים במכללת תל חי: "זו השנה השלישית שמירי סיני, מבית ותיקי הגליל, ואנוכי מרכזות במשותף את המיזם המרגש הזה, שבו הנערות והנעירם מכירים את סיפורם האישי של הוותיקות ושל הוותיקים ששרדו את השואה. כל זאת מתוך כוונה לאפשר להם להתוודע לנושא השואה, הן למסעות שעברו השורדים והן לגבורה האנושית הגלומה בכל סיפור וסיפור. היה ברור לנו שחלק משמעותי צריך להקדיש לעלייה ארצה ולהקמת הבית בגליל, מתוך החשיבות של יכולת הילדים להזדהות עם הוותיקים וכן החשיבות של נקודות האור בתוך כל החושך".

  יחד חושך לגרש.

   

  את הצילומים צילם שלמה גולן, משתתף בקורס מטעם בית ותיקי הגליל.

   

   

   

   

   

  במרכז הכתבה ראיון עם סימה רבלין, אחראית על תכניות המחוננים במחוז הצפון
  על פוסט-מודרניזם, ועל סיום המודרניזם,
  ד"ר אריקה לנדאו בראיון בערוץ 10 – על יצירתיות, על ילדים מחוננים, על ההיבט הנוסף של איינשטיין, על החיים כחיפוש אחד גדול... על החיפוש הנוסף, אותו יש להקנות למחוננים, על המחוננות עצמה
  רשימת עבודות התלמידים - "הפרוייקטים" לשנת תשס"ט. העבודות הינן משימות חקר שתלמידי שכבת ט' מבצעים בסיום שש שנות לימודים במרכז והן משתתפות בתחרות העבודות השנתית ע"ש עמי פלד ז"ל, תלמיד המחזור הראשון בתל חי שנספה בתאונת דרכים.